Club Scrub MTB Classic

Age Group Results

November 13, 2021


Results By AccuChipUSA, Inc.


Expert Men: Top Finishers 1-99
Expert Women: Top Finishers 1-99
Sport Men: Top Finishers 1-99
Sport Women: Top Finishers 1-99
Novice Men: Top Finishers 1-99
Novice Women: Top Finishers 1-99
Kids 13 to 17 Men: Top Finishers 1-99
Kids 13 to 17 Women: Top Finishers
Unknown Men: 1-99
Unknown Women:
DQ Men:
DQ Women:

Expert

Top

Male Overall Expert Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Rudy Robaina 298 41 1   29:56.0 3:45/M
Top

Male Master Expert Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Tony ASKEW 290 58 2   29:57.4 3:45/M
Top

Female Master Expert Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Megan Gordon 342 53 8   39:12.1 4:54/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Brian DeVaney 276 48 3   34:42.2 4:20/M
2 Rick Kloepfer 234 56 4 0:17.9 35:00.2 4:23/M
3 Jeff BOYD 210 58 5 0:31.7 35:13.9 4:24/M
4 Matthew Cakandro 346 44 6 1:36.7 36:19.0 4:32/M
5 LUIZ ESCUDERO 221 59 7 2:48.5 37:30.8 4:41/M
Top

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Kathy Maden 347 56 9   40:19.4 5:02/M
 

Sport

Top

Male Overall Sport Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 michael zingaro 286 43 1   32:33.6 4:04/M
Top

Female Overall Sport Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Becky Reaver 253 33 33   47:38.7 5:57/M
Top

Male Master Sport Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Robert Lucas 275 62 9   36:16.4 4:32/M
Top

Female Master Sport Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Colleen Burns 211 55 23   40:18.5 5:02/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Mike Oswald 299 40 2   33:08.7 4:09/M
2 Nick Beavers 205 31 3 1:23.2 34:31.9 4:19/M
3 Emmauel Huertas 232 32 4 2:05.2 35:13.9 4:24/M
4 Isaac Hernandez 231 44 5 2:12.6 35:21.3 4:25/M
5 John Mattoon 282 42 6 2:13.6 35:22.3 4:25/M
6 todd power 251 49 7 2:48.6 35:57.3 4:30/M
7 angel velazquez 297 45 8 3:06.3 36:15.1 4:32/M
8 DeNooyer David 218 48 10 3:21.0 36:29.8 4:34/M
9 Cody Watkins 266 39 11 3:38.6 36:47.4 4:36/M
10 Eric Hess 343 58 12 4:19.0 37:27.8 4:41/M
11 Zachary Pfeiffer 249 36 13 4:27.2 37:35.9 4:42/M
12 Michael Supper 261 56 14 4:33.4 37:42.2 4:43/M
13 Trevor McDonald 240 57 15 5:35.7 38:44.5 4:51/M
14 Chris Peel 270 39 16 5:43.4 38:52.1 4:52/M
15 George Johnson 296 47 17 5:59.0 39:07.7 4:53/M
16 Matt Starr 258 41 18 6:18.4 39:27.2 4:56/M
17 Richard Martinez 238 32 19 6:21.8 39:30.5 4:56/M
18 brin wesson 272 28 20 6:27.9 39:36.6 4:57/M
19 Barak Dinkel 271 25 21 6:31.2 39:40.0 4:58/M
20 Mandrake Capps 294 43 22 6:32.5 39:41.3 4:58/M
21 Christopher Deutschmann 219 53 24 8:31.3 41:40.0 5:13/M
22 Cary Muck 274 36 25 8:41.0 41:49.7 5:14/M
23 Shane Turner 292 46 26 9:07.4 42:16.2 5:17/M
24 Stephen Stocker 260 31 28 9:15.5 42:24.3 5:18/M
25 Steve Bee 206 45 31 11:16.2 44:24.9 5:33/M
26 Gary Krystyniak 288 58 32 13:24.3 46:33.0 5:49/M
27 Aran Kusisto 235 35 35 17:47.0 50:55.8 6:22/M
28 Kyle Stocker 259 29 36 21:22.5 54:31.3 6:49/M
29 Chase davis 273 23 37 21:35.7 54:44.5 6:51/M
Top

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Karen Olkowski 247 52 27   42:20.9 5:18/M
2 Patrice Kelty 233 51 29 0:17.4 42:38.4 5:20/M
3 Lisa Potter 250 54 30 1:53.5 44:14.5 5:32/M
4 Michelle Sarasola 256 38 34 5:29.4 47:50.4 5:59/M
 

Novice

Top

Male Overall Novice Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Mason West 267 25 1   35:10.6 4:24/M
Top

Female Overall Novice Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Kim Sanchez 255 47 18   41:49.2 5:14/M
Top

Male Master Novice Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Pietro Tamburello 345 65 2   35:29.4 4:26/M
Top

Female Master Novice Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Crystal Lewis 236 63 9   39:19.5 4:55/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Nick Mastroianni 279 36 3   35:38.7 4:27/M
2 Jeffrey Adalin 283 33 4 1:26.0 37:04.7 4:38/M
3 Olympio Yros Campos III 212 50 5 1:26.1 37:04.8 4:38/M
4 Adrian Mata 239 38 6 2:26.2 38:04.9 4:46/M
5 Holden Fuchs 223 18 7 3:07.4 38:46.2 4:51/M
6 Shawn Rakoff 252 38 8 3:08.7 38:47.5 4:51/M
7 Kevin Bowdish 209 33 10 4:20.6 39:59.4 5:00/M
8 david allen 202 39 11 4:43.2 40:21.9 5:03/M
9 Mike Azzaro 291 55 12 4:54.0 40:32.8 5:04/M
10 Josemanuel Rodriguez 254 38 13 5:31.3 41:10.0 5:09/M
11 Nicholas Gamarra 226 31 14 5:49.3 41:28.0 5:11/M
12 Andres Duran Galvis 287 32 15 6:01.2 41:40.0 5:13/M
13 Giovanni Melendez 277 26 16 6:05.4 41:44.1 5:13/M
14 Chris Copeland 216 40 17 6:07.1 41:45.8 5:13/M
15 Xavier Kelly 285 47 19 6:34.3 42:13.1 5:17/M
16 Jeremy Alexander` 201 41 22 7:28.8 43:07.5 5:23/M
17 Andy Tocko 264 56 23 7:52.4 43:31.1 5:26/M
18 Jeremy Gempel 227 33 27 10:31.6 46:10.3 5:46/M
19 Jack Hendryx 228 64 28 11:42.9 47:21.6 5:55/M
20 Douglas Avdellas Bottle 204 57 31 13:51.5 49:30.3 6:11/M
21 Mike Rose 284 56 33 14:51.7 50:30.4 6:19/M
22 Mark Shelley 344 59 34 15:42.9 51:21.6 6:25/M
23 Barry Berhoff 207 48 36 17:55.3 53:34.1 6:42/M
24 Mark Teta 263 55 37 18:41.3 54:20.1 6:48/M
Top

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Stacey Hennessy 229 38 20   42:18.0 5:17/M
2 Shire McLendon 241 45 21 0:06.9 42:25.0 5:18/M
3 Prudence Meads 242 47 24 2:11.9 44:30.0 5:34/M
4 Lori Swett 293 62 25 2:20.0 44:38.1 5:35/M
5 Tawny Tuscher 265 52 26 3:44.4 46:02.4 5:45/M
6 Patti Fuchs 224 48 29 6:35.2 48:53.3 6:07/M
7 Camille Noble 245 49 30 7:11.0 49:29.1 6:11/M
8 Courtney Wright 269 43 32 8:01.0 50:19.0 6:17/M
9 Cecilia Claverie 215 42 35 9:58.4 52:16.5 6:32/M
10 Cassie Avdellas 203 18 38 19:27.7 1:01:45.7 7:43/M
 

Kids 13 to 17

Top

Male Overall Youth 13-17 Winne

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Collin Dobbs 220 17 1   34:52.8 4:22/M
Top

Female Overall Youth 13-17 Win

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Noemi Storback 278 16 8   58:54.9 7:22/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 Charles Noble 244 15 2   35:37.3 4:27/M
2 Scott Noble 246 14 3 1:20.1 36:57.5 4:37/M
3 Broderick Galloway 225 14 4 1:32.9 37:10.3 4:39/M
4 Steven Spiegelman 295 14 5 2:32.8 38:10.2 4:46/M
5 Jaedyn Copeland 217 15 6 4:24.5 40:01.8 5:00/M
6 Vaughn Berhoff 208 16 7 4:39.1 40:16.5 5:02/M
 

Unknown

Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time Pace
1 William Jensen 281 57 1 24:59.4 1:00:36.8 7:35/M